0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar / Tarikat Sırları

%32
Tarikat Sırları

Tarikat Sırları

Yazar: Seyyid Ahmed Rıfat bin İsmail

Kategori: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar

Yayınevi: Kardelen Yayınları

Stok: 7

25 ₺

17 ₺

KİTAP HAKKINDA

Bektaşilik tarikatının bozulmaya başlaması üzerine hakiki Bektaşiliği ortaya çıkarma maksadıyla kaleme alınan bu eserde Hacıbektaş Veli ve halifeleri hakkında kıymetli bilgiler verilerek bozulma sebepleri ve yönleri gösterilmiştir. Tarikatların doğuş ve yayılış konularının incelendiği kitapta aynı zamanda İslam ve imanın temel unsurları ayrıntılı olarak açıklanmış, tasavvuf ve tarikat esasları anlatılmış, gerçek mümin ve hakiki derviş olmanın şartları gösterilmiştir.

Cihar yar-ı güzin hazretleri ve on iki imamın özelikleri hakkında önemli malumat verilmiş, büyük âlimlerin tasavvuf konusundaki tavsiyeleri ile imanı tehlikeye sokan, Hak yolunu engelleyen sapık inanış ve davranışlar anlatılmıştır. Tarikat sırları, tevhid ve vahdet-i vücudun girift meseleleri kolayca anlaşılacak bir üslupla açıklanmıştır.

Her mümin ve tarikat erbabı için son derece önemli bilgiler verilmiş olduğundan müminlerin, tasavvufa ilgi duyanlarla birlikte yeni ve ileri dervişlerin başucu kitabı olacak kıymette bir eserdir. Bu kitap, tasavvuf tabirlerini bilenlerin, başka hiçbir tasavvuf kitabına muhtaç etmeyecek değerdedir.

 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 232
Yayın Tarihi: 2011
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786055959968
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 12cm x19cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR