0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Sosyoloji / Sosyolojiye Giriş / Din Sosyolojisine Giriş

%23
Din Sosyolojisine Giriş

Din Sosyolojisine Giriş

Yazar: Inger Furseth , Pal Repstad

Kategori: Sosyolojiye Giriş

Yayınevi: Atıf Yayınları

Stok: 9

65 ₺

50.05 ₺

KİTAP HAKKINDA

Din sosyolojisi son yıllarda gerek akademi içinden ve gereksede akademi dışından gelen din sosyologlarının katkılarıyla gözle görülebilir ilerleme kaydetmektedir. Her bilim dalı kendine özgü konusu ve araştırma metotlarıyla sınırlarını muhafaza eder ve özellikle ürettiği kuramlarla özgünlüğünü, işlevselliğini devam ettirir. Sosyolojik bakış açısı, ya doğrudan bir kuramdan hareket ederek ya da bir kurama muhalefet ederek konuşmayı ifade eder.

Bu çerçevede elinizdeki eserin Türkçe'ye kazandırılmasındaki en büyük motivasyonlarımızdan birisi, onun din sosyolojisinin temel tartışma alanlarından hareketle klasik ve çağdaş din sosyolojisi kuramlarını incelemesi olmuştur.

Eserde, özellikle mevcut din sosyolojisi kitaplarında yer verilen Comte, Marx, Durkheim ve Weber'e ait klasik kuramlar yanında, Habermas'tan, Faucult'a, Bourdieu' dan, Baudrillard'a kadar pek çok çağdaş kuramcıya yer verildiği görülmektedir. Bu özelliğiyle çalışmanın, özellikle lisans ve lisansüstü düzeyinde çağdaş kuramlar ışığında bir din sosyolojisi yapma imkanı sunacağına inanıyoruz. Kuşkusuz buradaki amaç sadece çağdaş kuramların bir özetini vermek değildir. Aksine temel amacımız bunların sağladığı kavramsal zenginlikten hareketle kendi toplumsal sorunlarımızı daha iyi anlamak ve böylece onlara daha gerçekçi çözüm önerilerini üretebilmektedir.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 408
Yayın Tarihi: 2020
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786055515287
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 2
Boyut : 14cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR