0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Roman / Mozart’ın Kız Kardeşi

%38
Mozart’ın Kız Kardeşi

Mozart’ın Kız Kardeşi

Yazar: Nancy Moser

Kategori: Roman

Yayınevi: Neden Kitap

Stok: 0

0 ₺

KİTAP HAKKINDA

Kadınların seçenekleri sınırlı olduğu bir dünyada, onun kendi hayallerini gerçekleştirme umudu hiç olmayacak mıydı?

... bu kitap sizi gerçek zamandan alıp, başka bir zamana ve yere götürüyor. Violet Nesdoly

Bu kitapta onun hayat öyküsünü okurken, sık sık sanki Nannerl ile karşılıklı oturmuş, sohbet ediyormuşum gibi hissettim. Lori Graham

Nannerl Mozart'ın hayatının ilk dönemleri peri masalı gibiydi. Dünyanın en güzel ülkelerine gidiyor, Avrupa'nın en önemli kral ve kraliçelerinin huzurunda kardeşi Wolfgang ile piyano konserleri veriyordu. Ancak hayatın ışıltılarının ardında büyük zorluklar gizliydi. Sürekli seyahat etmenin zorluğu, bitmek bilmeyen hastalıklar, insanı bunaltan para meseleleri. Babaları Leopold bir yandan bu sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışırken; bir yandan da oğlunun müzik dehasını tüm dünyaya göstermek için büyük bir arzu duyuyor, elinden geleni yapıyordu.

Peki ya Nannerl? O yetenekli değil miydi? Müzik sevgisi, kardeş sevgisinin önüne geçebilir miydi? Birbirini çok seven iki kardeş rakip olabilir miydi?

Müzik dünyasının dahi çocuğu, eserlerini bütün dünyanın hayranlıkla dinlediği Mozart'ın ablası Nannerl'in öyküsü; hem efsane müzik adamının hayatının hiç bilmediğiniz yönlerini görmenizi sağlıyor hem de tarihin gölgede kalmış kadın kahramanlarından birini daha ortaya çıkarıyor.

 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 360
Yayın Tarihi:
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789752542983
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2022-12-13

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR