0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / Kuran ve Kuran Üzerine / Tecvidli Kur’an Elifbası

%37
Tecvidli Kur’an Elifbası

Tecvidli Kur’an Elifbası

Yazar: Ömer Faruk Paksu

Kategori: Kuran ve Kuran Üzerine

Yayınevi: Nesil Yayınları

Stok: 41

35 ₺

22.05 ₺

KİTAP HAKKINDA

Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenmek bir mümin için hem bir görev hem de çok güzel bir meşguliyettir. Çünkü o, müminin iki dünyasını aydınlatan bir nurdur. Peygamber Efendimiz (a.s.m.) sahabilerine Kur'an'ı hem bizzat öğretmiş hem de öğrenmeleri için teşvikte bulunmuştur: Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir.

Kur'an, ahirette mü'minlere şefaat edecek, onların kurtuluşu için Allah'tan dilekte bulunacaktır. Bu konudaki Efendimiz'in beyanı şöyledir: Kur'an'ı öğreniniz. Muhakkak ki kıyamet gününde o ehline en güzel bir şefaatçidir.

Bir insan Kur'an okumasını öğrendikten sonra çoluk çocuğuna ve yakınlarına da öğretmelidir. Onların da Kur'an'ın bu nurundan ve bereketinden istifade etmesini sağlamalıdır. Kim bir çocuğa Kur'an-ı Kerim'i öğretirse, Allah onun boynuna öyle bir gerdan takar ki, kıyamet gününde önceki ve sonraki insanlar ona hayran olurlar mealindeki hadis-i şerif bu güzelliği ifade etmektedir.

Kur'an'ı okumayı öğrenmek zannedildiği kadar zor bir iş değildir. Günde birkaç saat çalışarak 15-20 gün gibi kısa bir sürede öğrenmek mümkündür. Bu çalışmada yer alan dersleri adım adım takip ederek, Allah'ın izniyle buna muvaffak olabilirsiniz.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 80
Yayın Tarihi: 2013
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789752695078
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 16cm x24cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR