0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İnsan ve Toplum / Kişisel Gelişim / Küresel Sistemde İnsan Kalmak

%23
Küresel Sistemde İnsan Kalmak

Küresel Sistemde İnsan Kalmak

Yazar: Erdoğan Çalak

Kategori: Kişisel Gelişim

Yayınevi: Atıf Yayınları

Stok: 0

22.5 ₺

17.32 ₺

KİTAP HAKKINDA

Başkalarından üstün olmak için uğraşıyoruz. Çıkarlarımız tarafından yönetiliyoruz. Korkularımız için üretilmiş yapay çözümlere, çocuklaştırılmış yapımızla kandırılmaya razı oluyoruz. Zamanın ruhu bizi zayıf halkalarımızdan yönetiyor. Zamanın ruhu bize, Para her sorunu çözer, para sahibi olmak insanı daha değerli yapar, gelecekteki belirsizlikleri ve tehlikeleri ortadan kaldırır, insanı güçlü yapar diyor. Zamanın ruhuna göre başarı, hayatın amacı olacak kadar önemli. Ekonomik gelişme ve büyüme her zaman iyi bir şey, teknolojik gelişmeler her zaman insanlığın çıkarına.

Rekabet her koşulda olumlu, en güçlü ve en büyük olanın ayakta kalması elbette doğaya uygun. Modern zaman ruhsuz sizin anlayacağınız: Başkaları için hiçbir şey yapmak zorunda değilsin, sen kendini düşün; gemisini kurtaran kaptandır!

Öyleyse ne yapmalı?! Yeni bir ahlak anlayışı oluşturmalı. Bir sevgi ahlakı! Dürüst olmalı çünkü kandırmak en büyük kötülüktür! İsraftan, fazla tüketmekten kaçınmalı! Paranın bizi yönetmesine izin vermemeli! İmkanlarımıza göre yaşama disiplini edinmeli! Mütevazılaşmalı! Sürünün dışına çıkmalı!

Bu kitap, içinde bulunduğumuz küresel ekonomik sistemde insanın ruhsal olarak ne hale geldiğini ve bundan çıkış yollarını anlatıyor. Zamanın ruhu neyi dayatırsa dayatsın insanın insanca bir hayatı yaşayabileceğini ve insan kalabileceğini aklımızdan çıkarmamamızı sağlıyor.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 143
Yayın Tarihi: 2020
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786058014855
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR