0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / İslam / İslam Eğitimi / Nefsin ve İblisin Tuzakları

%30
Nefsin ve İblisin Tuzakları

Nefsin ve İblisin Tuzakları

Yazar: Hakim Tirmizi

Kategori: İslam Eğitimi

Yayınevi: Ehil Yayınları

Stok: 999

70 ₺

49 ₺

KİTAP HAKKINDA

İblis, Adem aleyhisselama secde edilmesi istendiğinde buna karşılık kendi hammaddesine bakıp kendine üstün görerek ve cevherine itibar ederek kendince delil getirme cürreti gösterdiğinde şöyle dedi: “Beni ateşten yarattın.”  Ateş nurdandır. Onu ise topraktan yarattın. Toprak karanlıktandır. Nur sonsuza kadar karanlığa üstündür. Ancak iblis burada şuna dikkat etmedi: Toprak, çamurdandır. Çamur, sudandır. Su ise her şeyin hayat kaynağıdır ve ateşi söndürür. İşte bu çıkarım onun yaptığı akıl yürütmenin tam karşılığıdır.
Elinizdeki eser Hakim Tirmizi’ninGavru’l-Umur isimli eserinde yer alan; kalbin vasfı, isimleri, halleri, nefsin vasıfları, durumları ve halleri, iblisin ve ordularının vasıfları, iblisin nasıl musallat olduğu ve neden musallat olduğu, Adem aleyhisselamın ahlakının vasıfları, aklın vasıfları, “Ben sizin rabbiniz değil miyim?” ayetinin tefsiri, bölümlerini ihtiva eder.
Tercümemizde eserin önemli ve okuyucularımız için daha faydalı gördüğümüz yerler üzerinde durmaya çalıştık. Allah Teala çalışmamızı, Ona yaklaşmak için vesile arayan ve bu yolda nefsini arındırmayı arzulayan kimselere yardımcı kılsın, sadaka-i cariye olarak kabul buyursun.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 160
Yayın Tarihi: 5-2023
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789759707101
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13.5cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-05-29

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR