0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Sanat / Fotoğraf, Sinema, Tiyatro / Cecil Beaton: Portreler / Portraits

%30
Cecil Beaton: Portreler / Portraits

Cecil Beaton: Portreler / Portraits

Yazar: Kolektif

Kategori: Fotoğraf, Sinema, Tiyatro

Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları

Stok: 0

85 ₺

59.5 ₺

KİTAP HAKKINDA

20. yüzyılın önemli ve çok-yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton (1904-1980) büyüleyici portreleriyle ilk kez Türkiye'de, Pera Müzesi'nde. Aynı zamanda Oscar ödüllü bir kostüm tasarımcısı olan Cecil Beaton'ın, Londra, National Portrait Gallery Fotoğraf Danışmanı Terence Pepper küratörlüğünde, Sotheby's Cecil Beaton Studio Archive koleksiyonundan derlenen sergisi, sanatçının 1920'lerden 70'lere kadar fotoğrafladığı sanatçılar, film yıldızları, yazarlar, entelektüeller ve kraliyet portrelerinden oluşuyor.

Cecil Beaton, fotoğrafçı kimliğinin yanı sıra, yazar, ressam, illüstratör, karikatürist ve ödüllü bir dekor ve kostüm tasarımcısı olarak tanınan çok yönlü bir isim. Beaton, özellikle 1927 - 1956 tarihleri arasında Vogue dergisi için hazırladığı kapaklarıyla hatırlanıyor. Ne var ki, Beaton'ın unutulmaz kareleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Sanatçının II. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill'i ofisinde gösteren fotoğrafı ve yine aynı tarihlerde Life dergisine kapak olan, bombayla yaralanmış 3 yaşındaki Eileen Dunne portresi de en önemli eserleri arasında sayılıyor.

Realized in collaboration with the Pera Museum and The Cecil Beaton Studio Archive at Sotheby's the exhibition includes portraits of artists, movie stars, writers, intellectuals and royalty from between 1920s to the 1970s by Cecil Beaton (1904-1980), and sheds light on a number of fascinating and previously unshown works.

The exhibition catalogue focuses, along with some previously unpublished photographs, on Cecil Beaton's career who worked in a variety of media, ranging from painting, illustration, caricature, theatre and film costume design through comprehensive essays written by Terence Pepper, the exhibition curator, and Susanna Brown, Curator of Photography at V&A Museum.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 127
Yayın Tarihi: 2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786054642434
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : Belirtilmemiş
Boyut : 24cm x28cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-09-01

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR