0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Tarih / Diğer / Viking Destanı / Egill’in Sagası

%37
Viking Destanı / Egill’in Sagası

Viking Destanı / Egill’in Sagası

Yazar: Kolektif

Kategori: Diğer

Yayınevi: Kaynak Yayınları

Stok: 7

90 ₺

56.7 ₺

KİTAP HAKKINDA

Egill’in Sagası, İskandinav ortaçağ edebiyatının eşsiz örneklerinden biridir. Norveç kralının ayakları altında kalmaktansa sürgün olmayı tercih eden gururlu, baş eğmez Vikinglerin birkaç kuşağa ve farklı coğrafyalara yayılan öyküsü anlatılır bu kitapta. Egill’in Sagası söylemek ile eylemek, söz ile yaşam arasındaki karmaşık gerilimi ve gelgiti hiç de yüceltmeden sunar.

Egill, Hamlet değildir; olmanın ya da olmamanın eylemsiz kararsızlığını taşımaz. Egill, Raskolnikov değildir; sözü eyleme taşıdıktan sonra teslim olmak ya da olmamak meselesine takılmaz. Egill bir Viking'dir: Duygulu bir baba, romantik bir erkek, gözü kara bir savaşçı, bir ozan, akıllı bir Viking! Soylu Arinbjörn, ödünsüz Kral Haraldr, uğursuz infaz bölüğü, kılıç işlemez berserk savaşçıları, düello, yoldaşlık, eğlence, evlat acısı; kısacası bir yüzünde şiirsel bilgelik, öteki yüzünde ise vahşi bir öfke yer alan, sallanıp duran bir madalyon.

Bu harikalar diyarında gezinmeye başlamadan önce Egill’in edebi bir yalvaçlığı ima eden tekinsiz dizelerini akılda tutmalı: Birçokları helak oldu bu uğurda, belirsiz harflerin karanlığında.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 280
Yayın Tarihi: 2015
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789753439640
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 14cm x23cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR