0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Tarih / Diğer / Türkiye'de Misyoner Faaliyetleri

%37
Türkiye'de Misyoner Faaliyetleri

Türkiye'de Misyoner Faaliyetleri

Yazar: Erol Güngör

Kategori: Diğer

Yayınevi: Yer-Su Yayınları

Stok: 2909

180 ₺

113.4 ₺

KİTAP HAKKINDA

Bugün Türkiye, bir buçuk asırdanberi girmeye çalıştığı bir medeniyet dairesinin eşiğinde bulunmaktadır... Millet halinde bin sene kendisini yoğuran bir medeniyetten diğerine intikal esnasında ortaya çıkan buhran yüzünden eski değerler nizamının da büyük bir tehlike geçirdiği muhakkaktır... Henüz milli nizamını kurmamış bir cemiyetin bu buhran içinde kısır ve kuru bir muhteva ile Batı medeniyetine geçişinin doğuracağı mahzurlar ciddi bir şekilde düşünülmesi gerekecek kadar önemlidir.

Bu kitap Türkiye'deki yabancı kültürü hakimiyetinin bir kısmı, yani Hıristiyanlık telkin ve propagandası üzerinde yapılmış küçük bir araştırmanın mahsulüdür.

Türkiye'deki Hıristiyanlaştırma faaliyetleri, bugüne kadar pek az ele alınmış bir mevzudur. Zaman zaman muhtelif gazete ve mecmualarda ... bazı yazılar çıkmaktadır. Fakat bunları çoğu, meseleyi bir kültür problemi olarak ele alacak yerde, İslamiyet ve Hristiyanlık arasında lüzumsuz doktrin mukayeselerinden ileri gitmiyor. Halbuki Türkiye'deki Hristiyan kültürü, yerli kültürün uğradığı tahribat neticesinde onun yerine kaim olmak üzere yayılan bir içtimai vetire teşkil etmektedir. Bu vetirenin tarihi inkişafı ve halen katettiği merhaleyi kısasa da olsa gözden geçirmek çok faydalı olacaktır.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 335
Yayın Tarihi: 2021
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786058105188
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13.5cm x21cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR