0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Genel Konular / Diğer / Gazete Yazıları

%30
Gazete Yazıları

Gazete Yazıları

Yazar: Karl Marx

Kategori: Diğer

Yayınevi: Sel Yayıncılık

Stok: 3

35 ₺

24.5 ₺

KİTAP HAKKINDA

Karl Marx, Kapital üzerine çalışmalarını sürdürebilmek amacıyla 1852'den itibaren dokuz yıl boyunca New York Tribune için dış muhabirlik yaptı. Bu süre boyunca Çin ile Britanya arasındaki afyon savaşları, Hindistan'daki sömürgecilik, ayaklanmalar, İngiltere'de sözde demokrasinin ardındaki sahtekârlıklar, sömürü ve açlık, Yunan ayaklanması ve Osmanlı İmparatorluğu, İspanya İç Savaşı, köle ticareti, Amerikan Kuzey-Güney Savaşı ve bunun Britanya'daki yansımaları, ticaret krizleri ve dünyanın gündemini meşgul eden daha pek çok konuda son derece bilgilendirici ve sarsıcı yazılar yazdı.

İçinden geçtiği dönemi ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla gözler önüne seren, gelecek hakkında pek çok şaşırtıcı kehanet içeren, zengin bir araştırmanın ve kapsamlı bir altyapının ürünü olan Marx'ın Gazete Yazıları, günümüz dünyasını geçmişle birlikte anlamaya çalışan okurlar için paha biçilmez belgeler...

Yeni Dünya Düzeninin hiç de yeni olmadığını, koşulsuz kabul etmeye alıştığımız kimi doğruların ise hakikati yansıtmadığını sergileyen Marx'ın köşe yazarlığı, bugünü anlamak için kuşkusuz günümüzün köşe yazarlarından çok daha güncel ve aydınlatıcı.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 195
Yayın Tarihi: 2012
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789755703596
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 2
Boyut : 14cm x20cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-03-06

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR