0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Araştırma-İnceleme-Referans / Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre

%22
Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre

Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre

Yazar: Kürşad Atalar

Kategori: Araştırma-İnceleme-Referans

Yayınevi: İlem Yayınları

Stok: 2

40 ₺

31.2 ₺

KİTAP HAKKINDA

Türkiye’de İslamcı düşüncenin bazı dönüm noktaları, etkileyenleri, önde gelen isimleri vardır. Ercüment Özkan da bu kırılma noktalarından birine işaret etmektedir. Bu kitapta Özkan’ın düşünce dünyasındaki önemli dönüm noktaları ve faaliyetleri analitik bir gözle değerlendirilmiştir.

Özkan’ı Türkiye’deki İslamcılık akımı için önemli kılan en önemli unsur, mücadelesinden çok düşünceleridir. Özkan’ın hayat hikayesi bu düşüncelerin tarihsel açıdan konumlandırılma şansını vermekle beraber kendi dönemini izahı bakımından da önemli bir yere sahiptir. Bu bağlamda kitapta din-siyaset ilişkisi, modernite-gelenek eleştirisi ve yöntem olmak üzere üç ana başlık altında Özkan düşüncesinin profili çıkarılmaktadır.

“Fikir ve Hareket İncelemeleri” dizisi ile İslamcılığın fikri birikimini yansıtan ve hemen hemen her alanda karşımıza çıkan temel isimler, dergiler, meseleler hakkında bir çerçeve ve özgün bir bakışın ortaya konulması amaçlanmaktadır. Dizide yer alacak kitaplar İslamcılık düşüncesinin farklı alanlarında merak edilen mevzuları kapsamaktadır. Bu çerçevede, meselelerin temel bir zeminde ve giriş düzeyinde anlaşılmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.

 

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 158
Yayın Tarihi: 2021
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9786257800501
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13cm x23cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-04-17

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR