0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Anı - Mektup - Günlük / İyi Hikaye: Hakikat, Kurmaca ve Psikoterapi Üzerine Yazışmalar

%32
İyi Hikaye: Hakikat, Kurmaca ve Psikoterapi Üzerine Yazışmalar

İyi Hikaye: Hakikat, Kurmaca ve Psikoterapi Üzerine Yazışmalar

Yazar: J. M. Coetzee

Kategori: Anı - Mektup - Günlük

Yayınevi: Can Yayınları

Stok: 237

125 ₺

85 ₺

KİTAP HAKKINDA

İyi Hikâye Nobel Ödüllü yazar J.M. Coetzee ile klinik psikolog Arabella Kurtz arasında geçen, psikoterapi ve hikâye anlatma sanatı üzerine büyüleyici bir diyalog. Coetzee ve Kurtz, psikanalitik kuramları ve terapi yöntemlerini edebiyat eserleriyle yan yana getirerek psikoterapiyi, psikoterapideki gelişim idealini, toplumsal bağlamı ve kurmacayı farklı açılardan ele alıyor.
 
Cervantes ile Dostoyevski gibi büyük yazarlardan ve Freud ile Melanie Klein gibi psikanalistlerin fikirlerinden yararlanan Coetzee ve Kurtz, psikanalitik psikoterapinin çok daha geniş toplumsal biçimlerinde yeni bir perspektif açılabileceği umuduyla kişinin kendini inceleme kapasitesi, kendi yaşam hikâyesinin yazarı olması, kurduğu kişisel anlatılarda hakikatin payı, belleğin işlenebilirliği, bastırma mekanizmasının çıkmazları, grup psikolojisi ve milliyetçilik ilişkisi gibi meseleleri yalın bir dille keşfe çıkıyor.
 
İyi Hikâye, psikoterapinin her geçen gün daha çok ön plana çıktığı çağımızda terapiye ilgi duyan edebiyatseverlere keyifli bir okuma vaat ederken aynı zamanda kendi hayat hikâyeleri üzerine düşünme fırsatı sunuyor.
 
 #psikoterapi #edebiyat #bellek #toplum #mektup

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 184
Yayın Tarihi: 8-2023
Cilt Tipi: Ciltsiz
ISBN:9789750761690
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 12.5cm x19.5cm
Dil:Belirtilmemiş
Güncellenme tarihi: 2023-08-28

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR