0
Sepetiniz Boş
0

Anasayfa / Edebiyat / Anı (hatırat) / Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim

%30
Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim

Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim

Yazar: Turan M. Türkmenoğlu

Kategori: Anı (hatırat)

Yayınevi: Ötüken Neşriyat

Stok: 50

215 ₺

150.5 ₺

KİTAP HAKKINDA

Turan M. Türkmenoğlu, 120 yılı aşkın süredir sahaflık mesleğini sürdüren bir ailenin üçüncü kuşak temsilcisi... Sahaflar Çarşısı’nda Görüp İşittiklerim adlı kitabında duyduklarını ve tanıklıklarını aktarıyor. Kitap 20. yüzyılın başından günümüze kadarki kültür tarihimizin gizli kalmış yönlerine dikkat çekici bir katkı sunuyor; daha önce kayda geçmemiş pek çok hatırayı, anekdotu okuyucusuna ulaştırıyor.

Kitabı okurken Celal Bayar’ın ileri yaşında bir suikastten nasıl kurtulduğunu öğrenecek, kendisinden habersiz yayın dünyasında kuş uçurtmayan Aziz Bozkurt’u tanıyacak, Necip Fazıl’ın M. Şevket Eygi’yi zor durumdan kurtarışını izleyecek, Reşadî Baba’nın sohbetlerine kulak kabartacak ve Behçet Kemal Çağlar’ın eski nişanlısının metruk köşkünde anlatıcıyla beraber ürkeceksiniz.

Buradaki hatıraların bundan sonra edebiyat ve sanat mahfillerinde terennüm edileceğini, kulaktan kulağa yayılacağını tahmin etmek güç değil. Kimi zaman tebessümle kimi zaman hüzünle okuyacağınız bu kitabı bitirdiğinizde kendinizi Beyazıt’ta, Sahaflar Çarşısı’nda bulacaksınız.

Ürün Detayı

Sayfa Sayısı: 633
Yayın Tarihi: 2023
Cilt Tipi: Karton Kapak
ISBN:9786254084867
Kağıt Cinsi: 55 Gr. Holmen
Baskı Sayısı : 1
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Dil:Türkçe

Müşteri Yorumları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR